Notka biograficzna

Profesja

Od początku lat 90-tych ubiegłego wieku zajmuję się tworzeniem gier komputerowych, z większym lub mniejszym sukcesem. Jestem jednym z „ojców” przemysłu gier komputerowych w Polsce i mam na swoim koncie udział w sporej ilości udanych, czyli ukończonych produkcji, z których większość przerodziła się w skromny sukces komercyjny i pojawiła się na rynkach całego świata, wliczając w to tak egzotyczne kraje jak Japonia, Chiny, Rumunia i Australia. Do najbardziej znanych produktów, w których miałem znaczący udział należą: Electro Body (na świecie znana jako Electro Man) – jedna z pierwszych profesjonalnie wyprodukowanych gier na polskim runku, Firefight – polska gra wydana przez potentata na rynku gier, czyli Electronic Arts, oraz seria gier przygodowych: Reah, Schizm, Schizm II i Sentinel, z których każda ukazała się w wielu krajach na całym świecie. Oprócz tego brałem udział w wielu pomniejszych produkcjach. Dla zainteresowanych moje aktualne resume (w języku angielskim).

Najstarsze moje gry – Electro Body, Heartlight PC i Robbo – dostępne są obecnie dla każdego, za darmo i bez problemów.

Formalnie od 2001 roku jestem prywatnym przedsiębiorcą, początkowo w nieistniejącej już spółce cywilnej Detalion s.c., a obecnie prowadzę własną działalność jako MIASIK.BIZ Maciej Miąsik.

Polityka

Nieskażony jestem czerwoną zarazą, choć przecież wychowany za komuny – nie udało mi się pogodzić jej ze zdrowym rozsądkiem, którego najwyraźniej mi nie brakuje. W pierwszej połowie lat 90-tych wstąpiłem do UPR, gdzie spędziłem dobrych kilka lat, szlifując swoje poglądy polityczne. Przestałem działać w tej partii pod koniec lat 90-tych, z wielu powodów. Głównym był fakt, że politycznie przeszedłem na bardziej radykalne stanowisko, czyli z indoktrynowanego konserwatywnego liberała stałem się libertarianinem, anarchokapitalistą.

Oprócz mojej skromnej działalności propagandowej w polskim ruchu wolnościowym, prowadzę mała wojnę z tzw. „własnością intelektualną” – to też spora zmiana poglądów, gdyż kiedyś, z racji zawodu, byłem sporym kopyrajtowym zamordystą.

Rodzina

Jestem żonaty od 1991 roku. Nie mam dzieci. Od kilkunastu lat mam też koty, zazwyczaj od jednego do trzech, obecnie trzy (Ryśka – to ten ze zdjęcia, Romana i Tośkę).

Wolny czas

Mam go mało. Ale jeśli już, to wypełnia mi go głównie internet, w tym prowadzenie własnego bloga, udzielanie się na nielicznych forach i przyswajanie ogromniej ilości dostępnej w internecie wiedzy. Poza tym oglądam sporo filmów (lubię kino hongkońskie) i olbrzymie ilości seriali. Wyrabiam też sporo ponad krajową średnią w czytaniu książek, głównie sci-fi. Słucham sporo muzyki, dość różnorodnej, ale przeważnie o podłożu elektronicznym: psy-trance, drum’n’bass, industrial, ale też lounge, downtempo i chillout.

Grywam, obecnie bardzo rzadko, w paintball i to mniej więcej wyczerpuje moje zainteresowania sportowe, poza kibicowaniem Formule 1. Strzelam też rekreacyjnie z wiatrówki.

W ramach rozwoju, w wolnych chwilach, przepisuję swoją pierwszą grę – Electro Mana – w Pythonie, – projekt open source dostępny jest dla zainteresowanych na Google Code.