SOPA, PIPA i Megaupload

Świat, a głównie USA, poprotestował sobie przeciwko planom uchwalenia mocno kontrowersyjnych ustaw – SOPA i PIPA. Z dość dobrym efektem, bo na pewno wzrosła świadomość tego, co tam przekupieni przez lobbystów politycy nam wszystkim szykowali, a i wśród kongresmenów jakby entuzjazm opadł i coraz więcej z nich wycofało poparcie.

A tymczasem kartele medialne odniosły drobne, choć zapewne w ich oczach znaczące zwycięstwo – zamknięto dziś serwis hostingowy Megaupload, jeden z największych tego rodzaju na świecie. W ramach kryminalnej sprawy o naruszanie praw autorskich i gaziliony dolarów strat, dzielnie oddziały FBI wspierane przez policje na świecie najechały centra danych, w których znajdowały się serwery firmy, zabierając je stamtąd, a tym samym likwidując serwis. Aresztowano (albo wydano nakazy) grono najważniejszych konspiratorów, w tym szefa firmy i jego kolekcję samochodów.

Anonymous w odwecie zaatakował serwisy MPAA, RIAA, a nawet Departamentu Sprawiedliwości.

7 myśli w temacie “SOPA, PIPA i Megaupload”

 1. Rzeczywiście strona zamknięta, w Polsce jakiś czas temu zamknięto serwis Odsiebie.com

  Zła wiadomość.

 2. A 26 stycznia i tak podpiszą europejskie ACTA.. żeby wszystkim żyło się lepiej.. abonament RTV od komputerów, komórek i lodówek i tak nałożą.. koncesje na filmiki na youtube od KRRiTV i tak będą.. i byle do przodu, kto pracuje ten debil, kto kradnie ale go nie złapali ten zajebisty.. w ogóle statystycznie to z miliona kopii Avatara „przeciętny Polak” ściągnął dwie i pół, zatem wytwórnia nie zarobiła i należy opodatkować wszystkich żeby była sprawiedliwośc..

 3. 26 stycznia to jednak nie koniec, jeszcze w sejmie musi przejsc. Je..c ACTA!

 4. Wiele wskazuje na to, że mimo wszystko ACTA zostanie podpisane ale miejmy jeszcze nadzieję, że ostatecznie będzie inaczej. Jestem rzecz jasna przeciwnikiem tego dokumentu, dawno lub nigdy nie widziałem czegoś równie mocno uderzającego w wolność obywateli.

 5. Witam serdecznie,

  Przypomina mi się taki świetny tekst (związany z wielkim odkryciem naukowym podczas podróży w głęboki kosmos z której powrót jest niemożliwy)…

  „Jakakolwiek zdobyta wiedza, czy też informacja nie jest nic warta, jeżeli nie można się nią z nikim podzielić”

  …i stosownie jakiekolwiek dzieło jest tyle warte ilu ludziom sprawi radość, poruszy, lub ilu będzie to podziwiać…

  Jeżeli tego zabraknie zniknie wraz z posiadaczem…

 6. @Grishka Godunov
  „Jakakolwiek zdobyta wiedza, czy też informacja nie jest nic warta, jeżeli nie można się nią z nikim podzielić”

  Z jakiej książki był ten cytat?

Możliwość komentowania jest wyłączona.