Kolejny rok

Dziś mija 6 rok tego blogowania. Zdecydowanie najsłabszy, niestety. Może mi się uda odwrócić tendencję w kolejnym roku, choć przyznaję, że jest trudno. Tematów jakoś nie brakuje, ale generalnie chęci trochę mniej. Niech będzie lepiej.

Aby ten wpis jednak nie był całkiem taki dołujący, to wkleję świetną prezentację Cory’ego Doctorowa z konferencji 28c3 (28th Chaos Communication Congress) pt. „The coming war on general computation”. Całość po angielsku, ale są napisy, więc dużo łatwiej. Warto posłuchać, choć na duchu także nie podnosi.

Nie dajmy się!

7 myśli w temacie “Kolejny rok”

 1. Filmik z tej samej konferencji, „How governments tried to block Tor” też jest świetny. Trochę jak następna faza. Copyfight dzisiaj, ograniczanie general computing jutro, Tor itp rozwiązania pojutrze…

 2. czekamy na więcej wpisów. może trochę więcej o branży, okiem branżowca ?
  może o biznesie ogólnie ?

  audycje w rodzaju tej w kontestacji też mile widziane.
  miło by było posłuchać radiofelietony (łatwiej zrobić niż napisać tekst) albo audycje typu „gadające głowy” (bez ironii)

 3. Kiedyś zadecydowałem, że nie będę tu praktycznie poruszał spraw branżowych, bo mam ważniejsze sprawy do przekazania i tego na razie się trzymam. Na biznesie się nie znam, niestety, i marnie mi biznesy wychodzą.

  Co do audycji radiowych/podcastów, to nie jestem przekonany będzie łatwiej nagrać coś niż napisać. Ale faktycznie, gadana audycje można robić z marszu.

  Problem w tym, że ja jednak wolę słowo pisane, bo można go przyswajać we własnym tempie, często równolegle z innymi rzeczami, a podcasty jednak wymagają skupienia, warunków i generalnie staram się ich unikać.

 4. Twój blog nazywa się „Infoanarchizm, libertarianizm, technika i inne ciekawostki” Ja zacząłem go czytać ze względu na dwa ostatnie określenia, bo nie do końca wspieram dwa pierwsze. W czasie kiedy jeszcze razem pracowaliśmy we fabryce non stop testowałeś jakieś aplikacje i różne motywy oraz motywiki i odkrywałeś jakieś nowe rzeczy. Tak samo było na blogu, z którego się bardzo dużo fajnego nauczyłem. Niestety tego ostatnio prawie nie ma, a nie wierzę, że już nie robisz żadnych informatycznych eksperymentów… godnych opisania 🙂 Pozderson

 5. Wolę prawdziwe komputery i różne OS-y w tym szpiegujące (ale też takie gdzie mamy kontrolę), niż państwowy zakaz szpiegowania i państwowe regulacje odnośnie sprzętu, które będą miały na celu likwidację piractwa bez szpiegowania, ale kosztem tego, że będzie zakaz używania prawdziwych komputerów. Czyli prawdziwe zagrożenie widzę nie w szpiegowaniu, ale w rządowej kontroli hardware’u.

Możliwość komentowania jest wyłączona.