Mapa pozytywnych zmian

Poniższy obrazek jest odnośnikiem do animacji GIF pokazującej ewolucję w legalnym dostępie do broni palnej w USA od 1986 roku do 2011.

Z opisu nie wynika, ale zapewne chodzi o prawo noszenia broni ukrytej (Concealed Carry). Czerwone – stany, które nie wydają pozwoleń obywatelom na noszenie broni (wiadomo, czerwone, czyli złe). Zielone to stany, w których nie jest wymagane w ogóle pozwolenie (niegdyś Vermont, teraz więcej). Żółte – stany, gdzie urzędnik decyduje wedle swojego uznania o wydaniu pozwolenia. Niebieskie – stany, gdzie pozwolenie jest automatyczne wydawane, o ile obywatel spełni określone warunki, czyli nie zależy od urzędniczej decyzji.

Zmiany bardzo pozytywne. Niechlubnym wyjątkiem jest Illinois. Oby jak najkrócej.

6 myśli na temat “Mapa pozytywnych zmian”

 1. A niech se będzie jeden stan z zakazem noszenia broni. Najważniejsze, żeby ludzie mieli wybór, prawda? 😉 Lewacy którzy uwielbiają zakazy niech się przeprowadzą do Illinois. Szkoda, że polskie województwa nie mogą tak między sobą konkurować w pewnym obrębie autonomicznym. Z pewnością przyczyniłoby się to do redukcji zamordyzmu, bo co innego gdy ludzie głosują „mniejsze zło” po to żeby nie wygrało PiS, czy PO, a co innego gdyby mieli wybór czy chcą żyć w tańszym i bardziej liberalnym województwie.

 2. Pragnę zauważyć, że na poziomie FEDERALNYM od końcówki lat 80 zabronione jest nabywanie broni automatycznej i wszelkich przeróbek semi auto. Kupować można na rynku wtórnym sprzed okresu banu. Amunicja także na poziomie federalnym nie dość, że obłożona astronomicznymi podatkami, to jeszcze nie każdy jej typ można zakupić.

  No i wiesz… jak za dużo tej gnatów będziesz miał w domu, to poczujesz na sobie o 6 rano ciężar najemnika ATF – o ile ciebie najpierw nie spali żywcem wraz z rodziną jak w WACO.

  Ja bym tego pozytywnymi zmianami nie nazwał.

 3. No właśnie jak to jest z bronią automatyczną w USA, bo się pogubiłem. Na szybko znalazłem coś takiego:

  „W poniedziałek o północy wygasa w USA zakaz sprzedaży ofensywnej broni automatycznej (maszynowej), który w 1994 r. przeforsowali zwolennicy ograniczenia dostępu do broni palnej z ówczesnym prezydentem Billem Clintonem na czele. (…) Do sprzedaży wraca dziewiętnaście modeli broni maszynowej, wśród nich AK-47, Uzi, FN-FAL, Colt AR-15, czyli myśliwska wersja M-16.”

  http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?p=75165#75165

Możliwość komentowania jest wyłączona.