Obroża

Do czego potrzebny jest rząd? Etatyści odpowiedzą, że do wszystkiego, bo sami nie powinniśmy sobie podcierać nawet tyłka. Minarchiści powiedzą, że do funkcji nocnego stróża. Anarchiści – „do rzyci”. I ci ostatni mają rację. Bo każdy rząd, nawet minimalny, będzie w stanie wymyślić najgłupszą rzecz i zaproponować wprowadzenie jej w życie. Słuszną jest przestroga, aby nie sugerować urzędnikom różnych głupich rzeczy, bo jeszcze wezmą to na poważnie i nam je zaaplikują.

Urzędnicy amerykańskiego departamantu bezpieczeństwa (Department of Homeland Security, DHS) całkiem poważnie zaproponowali, aby każdego pasażera linii lotniczych wyposażać na czas podróży w elektroniczną bransoletkę z GPS, która pozwoli na śledzenie każdego z nich, a na dodatek będzie posiadała dodatkową funkcję zdalnego porażania prądem niewygodnych czy niebezpiecznych osobników. Taki kill switch, rodem z filmów sci-fi.

I oni robią to całkiem na serio.

6 myśli na temat “Obroża”

  1. może warto zaproponować w pierwszej kolejności testy na pasażerach business class i podróżujących urzędnikach?

    zobaczymy ile dni minie zanim ktoś zhakuje system i wzbogaci ich podróż o nowy wymiar.

  2. nie nie, to nie tak! minimalny rząd tym się głównie różni od innego rządu, że nie jest od myślenia a tym bardziej nie jest od wprowadzania czegokolwiek w życie

    nie pluć na minarchistów 🙂

Możliwość komentowania jest wyłączona.