Toshiba rzuci ręcznik?

Wygląda na to, że Warner jednak zadał skutecznie śmiertelny cios formatowi HD-DVD. Dobrze poinformowane źródła twierdzą, że w ciągu najbliższych tygodni Toshiba, czyli główna siła napędowa formatu HD-DVD podda się w wojnie formatów, kończąc ją na dobre.

Mimo odgrażania się, cięc cenowych i nawet reklamy w czasie Superbowl, lawina ruszyła i nic już nie jest w stanie uratować HD-DVD. Gwałtowny spadek sprzedaży, wycofywanie się przez sprzedawców z dystrybucji filmów i urządzeń HD-DVD (Netflix, Best Buy, a ostatnio Wal-Mart) jest jasnym sygnałem, że już nic nie uratuje HD-DVD. Szkoda, bo to był lepszy format. Ale z drugiej strony, rośnie atrakcyjność zakupu konsoli PS3, która ma szanse być najtańszym i długo najlepszym odwarzaczem Blu-ray.

4 myśli na temat “Toshiba rzuci ręcznik?”

  1. I dobrze. Dwa formaty tylko bily po kieszeni uzywtkownikow.

    Kiedys juz mowilem, HDDVD tutaj w UK przegralo juz bardzo dawno, nikt nie wie co to jest.

  2. Szkoda, bo będzie to oznaczało, że wyrzuciłem $199 w błoto kupując napęd do laptopa , także uważałem HD za system lepszy. Czas pokaże póki co mam nadzieję, że zanim rzucą ręcznik wypuszczą aktualizację firmware, bo nie jet on wolny od wad … 😀

  3. Juz pokazal. HDDVD zginelo smiercia naturalna,

    „TOKYO (Reuters) – Toshiba Corp is planning to stop production of equipment compatible with the HD DVD format for high-definition video, allowing the competing Blu-Ray camp a free run, public broadcaster NHK reported on Saturday.”

  4. coz, ja bylem pewien ze BR jest lepszy, bo ma wieksza pojemnosc ;D

Możliwość komentowania jest wyłączona.