Oddajcie wszystkie klucze

Dziś nastąpiła kolejna, poważna erozja już prawie nie istniejącej wolności w Zjednoczonym Królestwie. Wchodzi właśnie w życie prawo nakazujące, po groźbą 5 lat za kratami za „utrudnianie”, przekazywanie na żądanie policji lub wojska kluczy dostępowych do zaszyfrowanych danych.

Jest to szczególnie groźne w sytuacji, gdy samo fałszywe oskarżenie o posiadanie zaszyfrowanych danych może owocować żądaniem, którego nie sposób spełnić – szczególnie gdy nie mamy zaszyfrowanych danych. To ci dopiero fajny mechanizm do usuwania niewygodnych…

Sama koncepcja, aby kluczami dzielić się z urzędnikami państwowymi, nie cieszy się też wielkim poparciem wielkiego biznesu, który nie po to szyfruje swoje dane, aby dawać do nich klucze tym, których najłatwiej skorumpować.

4 myśli w temacie “Oddajcie wszystkie klucze”

 1. Czyli gościa, który kupił używany twardy dysk wypełniony danymi losowymi, jako że został wyczyszczony przez sprzedawcę, można zapuszkować na 5-lat. Bo jak on ma udowodnić, ze nic tam nie zaszyfrował? – Draństwo.

  Natomiast jak znalazł jest wyśmienity program TrueCrypt, który umożliwia tworzenie ukrytych wolumenów, których istnienie udowodnić jest niezmiernie trudno.

  Ciekawe też jest jak się zachowa ich „wymiar sprawiedliwości” w przypadku przechowywania zaszyfrowanych danych poza terenem UK? – łącza internetowe są coraz szybsze, a pamięci RAM coraz tańsze i pojemniejsze.

 2. Dlatego należy głosować na UPR. UPR będzie się sprzeciwiać tak durnym, niemoralnym, bolszewickim praktykom. Może klucze do mieszkania też należy oddać urzędasom?

 3. UPR nie jest taka do końca idealna, ale cóż. Nic lepszego w Polsce nie ma, jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

 4. A po jaką cholerę mieli by chcieć aby ludzie musieli im oddawać klucze? Przecież do wszystkich zamków produkowanych w Polsce mają wytrychy. Do Gerdy też.
  Tip: – gdy jesteś przypadkiem w Azji ewentualnie w USA , to kup tam lokalne zamki, kłódki itd. I przywieź. Najlepiej by miały klucze z magnesami i inną konstrukcję niż te na rynku. Będą musieli się włamać.
  Tak samo jest z systemami alarmowymi. Te „atestowane” i „dopuszczone do rynku” zostały podczas atestowania przebadane pod kątem słabości.

Możliwość komentowania jest wyłączona.