Czy jest świetnie, czy też nie?

Człowiek w Nowej Zelandii przeanalizował, jakie konsekwencje i koszty niesie ze sobą dodatkowa, przez nikogo nie pożądana funkcjonalność Windows Vista związana z zapewnieniem bezpieczeństwem komercyjnej treści w wysokiej rozdzielczości (HD). Dlatego niepożądana, gdyż żaden użytkownik Visty nie chciałby z własnej woli zapłacić za cały wysiłek włożony w zapewnienie, że cenne hollywodzkie filmy nie staną się łupem domowych piratów. Microsoft odpowiedział na zarzuty, że niby jest świetnie, a to wszystko to dla naszego dobra i powinniśmy się cieszyć. Nowozelandczyk nie jest przekonany i pozwolił sobie skomentować, wytykając MS nieścisłości i brak zdecydowania, jak to naprawdę jest.

2 myśli w temacie “Czy jest świetnie, czy też nie?”

  1. A ja bym tak sobie chcial tylko zauwazyc ze od dzis np na stronie Della nie mozna kupic juz starego XP. Vista jest obowiazkowa…Klient nie ma ZADNEGO wyboru…

    Ot i cale oblicze wlasnosci intelektualnej :]

  2. wydaje mi sie czy czasem wlasnie Dell nie wypuscil kompow wolnych od systemu [tzn. z bodajze FreeDOS’em, bo umowa z MS’em nie pozwala im sprzedazy kompow bez systemu]?
    chociaz powstal juz precedens z kompami dell’a w postaci zwrotu kasy za windowsa, kiedy gosc zainstalowal linuxa.

    i jeszcze mi sie przypomialo, jak na jednym blogu czytalem cennik lapkow ktoregos producenta, gdzie za pustego lapka placi sie wiecej niz za lapka z Windowsem [tzn. cena Windowsa to np. -100 zl]. i trzeba takie cus kupic i windows do kosza, bo sie chce np. linuxa zainstalowac.

Możliwość komentowania jest wyłączona.