4 myśli w temacie “Ograniczenia w reinstalacji Visty”

 1. To nie jest jedno ograniczenie Visty. Najgorsze będą ograniczenia związane z DRM’ami. Już wiadomo, że Vista nie będzie obsługiwała porządnych kart dźwiękowych, czyli tych które mają wyjście coax lub mają osobne przetworniki D/A. Będzie tylko obsługiwała scalaki zintegrowane z płytą główną. Do tego dochodzi problem TPM.

  Ale należy pamiętać, że Windows zawdzięcza swoją popularność łatwości kopiowania. W „zamierzchłych czasach” były znacznie lepsze od windy systemy okienkowe na PC jak DesqView/X, OS2 czy różne uniksy. Winda wygrała, bo była tańsza, łatwiejsza w kopiowaniu (pirackim) i nie miała różnych ograniczeń jak liczba użytkowników. Obecnie linuksy i BSD są w takiej samej sytuacji jak winda na początku 90tych. I wszystko wskazuje na to, że wolność wygra z ograniczeniami. Choć potrwa to wolniej z powodu przyzwyczajeń.

 2. Dzień, w którym Windows i Office staną się niemożliwe do piracenia* będzie początkiem końcowego odliczania dla monopolu Microsoftu.

  Bo dziesięć lat po tym dniu na rynku pracy pojawią się w dużej ilości biurwy nie znające produktów MS.

  Tak to wygląda na pierwszy rzut oka. Ale na drugi… kto moze cokolwiek powiedziec o IT w perspektywie 10 lat?

  *choć najprawdopodobniej ten dzień nastąpi na św. Nigdy 😉

 3. > Już wiadomo, że Vista nie będzie obsługiwała porządnych kart dźwiękowych, czyli tych które mają wyjście coax lub mają osobne przetworniki D/A.

  Jacie! Czyli bodaj ostatni powód, dla którego muzycy w Polsce używali Windows (raczej, niż Mac) zostaje usunięty. Ciekawe.

 4. A tu są ciekawe wyniki głosowania….
  Większość użytkowników XP pozostanie przy XP.

Możliwość komentowania jest wyłączona.